08 grudzien Chobielin - Nakło (3) - Klub turystyki "Noteć"

K l u b      T u r y s t y k i     "N o t e ć"
  księga gości
  o szkole
  drukuj stronę
Szukaj
RODO
Idź do spisu treści

Menu główne:

08 grudzien Chobielin - Nakło (3)

Splywy kajakowe > 2012

Pierwszy Zimowy Spływ Doliną Noteci.

Doczekaliśmy się ZIMY. !!!!!!!

Doczekaliśmy się  pierwszego śniegu. Teraz możemy zrealizować swoje marzenie z lata i zorganizować PIERWSZY ZMOWY SPŁYW DOLINĄ NOTECI. Spływ odbył się 08.12.2012 r. na odcinku Chobielin - Nakło nad Notecią.
Kajaki nieodpłatnie dla Koła Turystyki „Noteć” użyczył Dyrektor  Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią pan mgr Rafał Woźniak, dzięki czemu w spływie mogli uczestniczyć uczniowie tej szkoły i ludność powiatu nakielskiego.

 Tekst z http://www.naklo24.pl
"Kilkunastu mieszkańców Nakła i powiatu przepłynęło w sobotnie dopołudnie Notecią, od Chobielina do łazienek.
Zimowy spływ zorganizował Tadeusz Kunikowski (Klub Turystyki „Noteć”) – Na taki pomysł wpadłem ze znajomymi podczas wspominania zakończonego sezonu letnich spływów kajakowych. A że chętnych było sporo, to zdecydowałem się na przepłynięcie jednej z tras po pierwszych opadach śniegu – mówi nam.
Początkowa obawa przed mroźnym powietrzem oraz ewentualną kąpielą w lodowatej wodzie, szybko została przełamana. Okolice znane z poprzednich rejsów zupełnie inaczej wyglądały, bez zieleni, przykryte warstwą śniegu i szronu. Intensywna „praca” wiosłami dostarczyła tyle ciepła, że nikt nie zmarzł.
Grupa nie dotarła do przystani, gdyż ta w sobotnie południe była całą pokryta lodem. Wyprawa zakończyła się na łazienkach.
W roku przyszłym KT „Noteć” zorganizuje cały cykl spływów. Będą wyprawy dwudniowe, a także nocne pływanie."


 
e-mail: Tadeusz Kunikowski
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego