Brda Woziwoda - Rudzki Most 23 maja - Klub turystyki "Noteć"

K l u b      T u r y s t y k i     "N o t e ć"
  księga gości
  o szkole
  drukuj stronę
Szukaj
RODO
Idź do spisu treści

Menu główne:

Brda Woziwoda - Rudzki Most 23 maja

Splywy kajakowe > 2015

Spływ kajakowy rzeką Brda z Woziwody do Rudzkiego mostu.

Klub Turystyki „Noteć „ w dniu 23 maja 2015 r. zorganizował spływ kajakowy rzeką Brdą w którym uczestniczyło 17 osób. Spływ zabezpieczał instruktor kajakarstwa p. Tadeusz Kunikowski.
Po dojechaniu do Woziwody zwodowaliśmy się ok. 10.30. Pierwszy odcinek spływu , nie licząc jednej feralnej wywrotki, odbył się bardzo spokojnie . Pogoda fantastycznie dopisała więc na luzie , bez wielu przeszkód w wodzie, dotarliśmy do Gołąbka, gdzie  odbył się krótki odpoczynek . Po nim ruszyliśmy z wartkim prądem w kierunku Rudzkiego Mostu.
Pierwsze kilometry dostarczyły nam większych wrażeń, nurt był szybszy, więcej w wodzie zwałek. Mniej siły wkładaliśmy w wiosłowanie a więcej w umiejętne manewrowanie przy przeszkodach. Niestety chwila nieuwagi i zaliczyliśmy drugą wywrotkę. Pechowcy dopłynęli do brzegu, pomogliśmy im wylać wodę z kajaka, a po przebraniu się w suche rzeczy ruszyliśmy dalej .Po drodze mijaliśmy całkiem spory głaz (w obwodzie 7,5m) będący pomnikiem przyrody, granit rapakiwi, zwany „Kamieniem Jagiełły”. Po drodze musieliśmy umiejętnie omijać wiele przewróconych drzew. Następnie na rzece jest w miarę spokojnie, choć miejscami szybszy nurt i zwalone drzewa sprawiają niektórym uczestnikom spore problemy. Po dopłynięciu do Rudzkiego Mostu na polu biwakowym „Stary Tartak”, dzięki uprzejmości właścicieli rozpaliliśmy ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski.
Spływ był bardzo udany i już nie możemy doczekać się następnego.

Organizator spływu
Tadeusz Kunikowski


 
e-mail: Tadeusz Kunikowski
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego