Naklo Osiek 24 czerwiec - Klub turystyki "Noteć"

K l u b      T u r y s t y k i     "N o t e ć"
  księga gości
  o szkole
  drukuj stronę
Szukaj
RODO
Idź do spisu treści

Menu główne:

Naklo Osiek 24 czerwiec

Splywy kajakowe > 2017

Relacja  - zdjęcia

W sobotę, 24 czerwca odbył się kolejny spływ kajakowy organizowany przez Klub Turystyki „Noteć”. Spływ kajakowy rozpoczął się zbiórką na Przystani Nakielskiej o godzinie 9.00. Uczestniczyło w nim 20 kajakarzy

Uczestnicy wybrali sobie kajaki, wiosła oraz założyli kamizelki ratunkowe. Trasa wiodła malowniczym odcinkiem od przystani w Nakle do Osieka. Część płynących po raz pierwszy wzięła udział w spływie. Doświadczenie z samodzielnym pływaniem kajakiem połączyli ze zwiedzaniem okolic, które z perspektywy rzeki wydały im są całkiem nowe.

Rzeka była szeroka, pogoda niezła, więc spokojnie płynęli ku pierwszej śluzie w Anielinach, gdzie odbyła się pierwsza przenoska.

Następną przerwę mieliśmy dopiero w Gromadnie. Każdy już był lekko zmęczony, więc pozwoliliśmy sobie na godzinny postój na zregenerowanie sił.
Wrażeniami ze spływu i planami na kolejne weekendy podzielono się przy ognisku zorganizowanym przy śluzie Gromadno. Do Osieka dopłynęliśmy z lekkim opóźnieniem spowodowanym silnym wiatrem wiejącym z przodu i silną falą.Mimo solidnego zmęczenia spływ był udany, dzięki wspaniałej atmosferze panującej wśród uczestników, pięknym pejzażom, cudownej pogodzie, był doskonałą okazją do wyciszenia się i odpoczynku na łonie przyrody. Zdjęcia 360°, ze spływu znajdują się na stronie facebooku p. Tadeusza Kunikowskiego. Koszty spływu zostały pokryte ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, kajaki wraz z osprzętem zostały nieodpłatnie użyczone przez Klub Turystyki "NOTEĆ" oraz Przystań Powiatu Nakielskiego.

Materiał: Prezes Klubu Turystyki "Noteć" - Tadeusz Kunikowski 
e-mail: Tadeusz Kunikowski
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego