Spływ kajakowy do Osieka nad Notecią 19_07_2014 - Klub turystyki "Noteć"

K l u b      T u r y s t y k i     "N o t e ć"
  księga gości
  o szkole
  drukuj stronę
Szukaj
RODO
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spływ kajakowy do Osieka nad Notecią 19_07_2014

Projekty grantowe > 2014

W sobotę, odbył się 19.07.2014 r. kolejny spływ kajakowy organizowany przez nasz Klub. Spływ kajakowy rozpoczął się zbiórką uczestników na Przystani Nakielskiej o godzinie 9.00 Uczestnicy stawili się w ilości 26osób.
Komandor spływu, Pan Tadeusz Kunikowski zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa, jakie należy zachować na wodzie i w kajaku. Uczestnicy wybrali sobie kajaki , wiosła oraz założyli kamizelki ratunkowe. Po kolei Pan Tadeusz pomagał każdemu bezpiecznie wsiąść do kajaka i ruszyć z lądu. Rzeka była szeroka, pogoda piękna, więc spokojnie płynęliśmy ku pierwszej śluzie w Anielinach
Od przystani nakielskiej do Śluzy  "Nakło-Zachód" towarzyszyła nam ekipa telewizyjna  z Poznania a z nią znany aktor Mieczysław Hryniewicz, który osobiście otwarł nam wrota śluzy.
Następną przerwę mieliśmy dopiero w Gromadnie. Każdy już był lekko zmęczony, więc pozwoliliśmy sobie na  godzinny postój na zregenerowanie sił. Podczas postoju rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy smaczne kiełbaski.
Ponad połowa drogi była już za nami bo z 23 kilometrów zostało tylko 10 km. Popłynęliśmy więc dalej.
Do Osieka dopłynęliśmy ok godziny 15.40, więc planowo. Tam przyjechał po nas bus, który zawiózł nas z powrotem na PrzystańNakielską, gdzie uczestnicy pozostawili swoje auta na czas spływu.

Materiał: Prezes Klubu Turystyki "Noteć" - Tadeusz Kunikowski

 
 
e-mail: Tadeusz Kunikowski
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego